Yedihome | Sık Sorulan Sorular

image

Öncelikle kiralamak istediğiniz villayı tüm detaylarıyla inceledikten sonra yedihome.com villa kiralama detayında bulunan takvim aracılığıyla konaklamak istediğiniz tarihleri seçerek gösterilen formu eksiksiz olarak doldurmanız gerekir. Form bilgilerini eksiksiz doldurup rezervasyon yap düğmesine tıkladığınızda rezervasyon isteğiniz satış temsilcisi arkadaşlarımıza ulaşacak, size mail ve sms yoluyla bilgi verilecektir. Bu sadece bir ön rezervasyon olup kesin rezervasyon ve ödeme için size geri dönüş sağlanacaktır.

Telefon ile rezervasyon yapmak isterseniz 0850 255 08 52 veya 0242 255 08 52 numaralı kurumsal şirket hatlarımızdan bizlerle iletişime geçerek seçmiş olduğunuz kiralık villanın ismi ve villa kodu sizden talep edilecektir, üyelik bilgilerinizin alınması sonrası ön rezervasyonunuzun onay bilgisi mail ve SMS ile size bildirilecek en kısa sürede alternatif kiralık villalar yada ödemeniz hakkında detaylı bilgi verilecektir.

Yedihome Villa Kiralama sektöründeki aksaklıkları ve mağduriyetleri ortadan kaldırmak adına ödeme almadan önce ön rezervasyon ile çalışmaktadır, villanın müsait olması durumunda tarafınıza bilgi verilir ve ön ödemeyi yapmanız talep edilir.

Önemli Not : Onaylanmış ve ödemesi yapılmış villa kiralama hizmetin Rezervasyon Onayı maili ile birlikte tüm şirket bilgilerimiz ve sizin bilgilerinizin bulunduğu resmi sözleşme olarak geçerlidir. Sözleşme içeriğinde kiralanmış villanın ismi, kiralama tarih aralığı, villa kiralama toplam tutarı, villa kiralama ön ödeme tutarı gibi rezervasyonunuz ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır. Sözleşmeyi göndermemizi istediğiniz mail yada faks sizin belirtmiş ve onaylamış olduğunuz bilgiler dahilindedir.

Banka Havalesi ile Ödeme Seçeneği (Öneriyoruz) : Ön rezervasyonu sağladığınız seçmiş olduğunuz villa ile ilgili Ödeme Onayı mailimiz ve SMS imiz size ulaştığında %35 lik Ön Ödemeyi yatırmanız talep edilecektir. Villa kiralama için ön ödemeyi yaptığınızda villa sizin adınıza rezerve edilecek ve kalan miktarı villaya giriş gününüzde sizi karşılayan personelimize elden yada yine banka havalesi ile yapabileceksiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme Seçeneği : Ön rezervasyon sistemi ile çalışan yedihome.com için kredi kartı ile ödeme seçeneği pek tercih edilmese de villa kiralama tutarının %35 lik kısmı için kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz, taksitlendirme için bankaların belirlediği oranlarda komisyon uygulanır. Birçok villa sahibi kredi kartı ile ödeme seçeneğinde ödemenin tamamının tahsil edilmesini istemektedir.

Nakit (Elden) Ödeme Seçeneği : Şirket merkez ve şubelerimiz olan ve yedihome.com’da açık adresleri bulunan İstanbul Bomonti Şişli,  Antalya Muratpaşa Remel Plaza, Antalya Kaş Çukurbağ Köyü adreslerimize gelerek detaylı bilgi ve ön ödemenizi nakit olarak tahsilat makbuzu karşılığında yapabilirsiniz.

Rezervasyon onayınız tüm işlemlerin tamamuanıp ön ödemenin yapıldığı tarihte, Yedihome Turizm resmi mail veya faksı ile yazılı olarak tarafınıza gönderilecektir. Bu onay içerisinde, kiralamış olduğunuz villa adı ve kodu, kiralayan kişi, tarih ve saat bilgileri, ödenecek tutar, ön ödeme tutarı, ödemenin yapıldığı yöntem gibi bilgiler yer alacaktır. 

Tüm rezervasyonlarınızı (yaptığınız tüm rezervasyonlar) https://yedihome.com/giris-yap adresinden üye girişi yaparak kontrol edebilirsiniz. 

Bütün villa kiralama süreçlerinizde kiraladığınız villa ile ilgili aklınıza gelen her türlü sorun, şikayet ve memnuniyetlerinizde 24 saat yedihome olarak yanınızdayız. Bize telefon ile bilgi vermeniz dahilinde en kısa süre içerisinde müdahale edeceğiz.

Elektrik, su, tüpgaz kullanımı, bahçe bakımı, havuz bakımı, villa girişinde yapılmış olan temizlik hizmete ücrete dahildir. Villa kiralamanız süresince yeni bir temizlik hizmeti talebiniz olması durumunda 1 önceki gün şirketimize bilgi vermeniz gerekmektedir, bu ektstra temizlik hizmeti ücret karşılığında verilir.

Standart villa giriş saatleri öğleden sonra (Ö.S) 16:00, çıkış saati ise sabah (Ö.Ö) 10:00 dır. 10:00 – 16:00 saatleri arası bir sonraki misafirimiz için temizlik ve hazırlık yapılmaktadır. Giriş yapacağınız gün öncesinde görüşme yapılıp evin müsaitliği hakkında onay alınması durumunda villa giriş saatinde esneklik sağlayabiliriz.

Villa kiralama hizmetlerimizde her villamızın değişik misafir kapasitesi vardır ve bu kişi sayıları yedihome.com da belirtmiş olduğumuz maksimum kişi sayısıdır. Kişi sayısı konusunda villa sahiplerimizin hassasiyetini belirtmek isteriz ve kapasite aşımına müsaade edilmemektedir. Çocuk (0-5 Yaş) misafirlerimiz ayrıca konaklama seçeneklerinde belirtilmiştir.

Villa detay sayfalarımızda belirtildiği üzere Fiyatlara KDV Dahil Değildir. Şirketimiz Antalya Kurumlar Vergi Dairesi Mükellefi olup tüm gelirimiz vergi kanunlar kapsamında ilgili resmi dairelere bildirilmektedir. Şirketimiz komisyonu dahilinde tüm işlemler için KDV dahil olarak aracılık faturası kesmektedir.

Villa rezervasyonu yapılmış, ödeme onayı alınmış olan rezervasyonların iptali için şirketimize yazılı olarak e-mail veya faks ile bilgi verilmesi gerekmektedir. Bildirimin ardından rezerve ettiğiniz tarih aralığı satışa açılır aynı tarihlerin tekrar satılması ile ödediniğiniz tutarı aynı yada farklı bir villa kiralama hizmetinde kesintisiz olarak farklı bir tarihte kullanabilirsiniz.

Rezervasyon İptali için belirlenen şartlar aşağıdaki gibidir ;

Rezervasyon tarihine 60 gün ve daha fazla süre kala yapılan rezervasyon iptallerinde, alınan toplam Ön Ödemenin % 40’ı (Yüzde Kırk)’ı,

Rezervasyon tarihine 60 - 31 gün ve daha fazla süre kala yapılan rezervasyon iptallerinde, alınan toplam Ön Ödemenin % 60’ı (Yüzde Altmış)’ı,

Rezervasyon tarihine 30  gün ve daha az süre kala yapılan rezervasyon iptallerinde, alınan toplam Ön Ödemenin tamamı müşteriye geri ödenmeyecektir.

Hasar depozitosu, konaklamaya karar verdiğiniz tatil villasının detay sayfasında Türk Lirası olarak belirtilmiştir. Depozito tutarları villanın konumu, büyüklüğü, eşya yapısı, mimarisi gibi sebeplerle değişiklik gösterebilir. Misafirimizin villaya girişte ödeyeceği hasar depozitosu herhangi bir hasar bulunmaması durumunda çıkış yapıldığında iade edilir.