Neden Villa Kiralama?

image
Neden Villa Kiralama?

Neden Villa Kiralama?

Pandemi süreci her birimizin hayat kalitesini ve yaşam tarzını olumsuz olarak etkiledi, sosyalleşmekten uzak, evlerimizde farklı uğraşlar ve zaman geçirecek şeyler bulduk, aynı zamanda yeni bir yaşam tarzı ve hijyen, temizlik, bakım gibi zaten hayatımızın her anında bulunan etkiler daha fazla anlam kazandı, hijyen ve temizlik vazgeçilmez bir bütünlük içinde hayatımızın her noktasına dokundu. Önceki yıllarda sosyalleşme deyince eğlence, sinema, tiyatro gibi faaliyetler aklımıza gelirken biranda evlerimize kapanıp önlemler almaya başladık bunun yanısıra görüntülü konuşmalar, sosyal medya kullanımları gibi corona virüsü yaymama çabası içine girdik. Aynı zaman zarfında tatil ihtiyacıda doğal olarak değişti kalabalık herşey dahil otel tatilleri yerine ailecek keyifli vakit geçirilecek Villa Kiralama tatilleri, tatil keyiflerininin vazgeçilmezi oldu.

Büyük şehirlerde yaşamak ev, iş ve şehrin kalabalığı, trafik, hava kirliliği gibi stresli ortamlardan uzaklaşmak amacındaki aileler veya arkadaşlar, çiftler günümüzde kiralik villa tercih etmektedir. Rahatlık, özgürlük, kendine ait oda, salon, mutfak, havuz, sauna, jakuzi vs. ev içi rahatlıkları dışında özgürce hareket edebilmek, plajlar, tarihi yerler, kasaba havası gibi yüzlerce etken villa kiralama tercihinin sebepleri arasında yer alıyor.

Villa kiralama en fazla Antalya ve çevresinde talep almaktadır, doğa yapısı, tarihi, plajları, küçük kasaba sıcaklığı, villaların birçoğunun muhafazakar ve lüks inşaa edilmesi, içerilerinde ihtiyaç duyulacak herşeyin fazlasıyla yer alması insanlara ev huzuru ve tatil havasını en yüksek derecede hissetme imkanı sunuyor. Bu sebeple tam pansiyon yerine villa kiralama son derece mantıklı ve ekonomik bir hal alıyor.

Villa kiralama daha çok kalabalık ailelerin tercih ettiği tatil süresi uzadıkça dahada ekonomik bir hal alan seçenektir. Kalabalık ailelerde birden fazla otel odasına ihtiyaç olduğunda otel ücreti karşısında villa kiralama çok daha ekonomik ve tercih sebebi olacaktır. Hatta büyük villalarda birden fazla ailenin kiralaması durumunda aile başına düşen ücret çok daha uygun hal almaktadır.

Kiralık villalarda herşey misafirlerin konforu ve rahatlığı için düşünülmüş ve küçük yada büyük hiç farketmeksizin tüm villalar konfor odaklı olup, genelde korunaklı havuz, bahçe, herşey düşünülmüş ve ferah bir şekilde dizayn edilerek tasarlanmış odalar ile tatil yapmak aileleri hem dinlendiriyor hem eğlendiriyor hemde unutulmayacak anılar biriktiriyor.

Balayı çiftlerininde önceliklli tercihi olan villa kiralama güvenilir ve dışarıya izole edilmiş bir tatil imkanı sunar. Yeni evli çiftlerin baş başa kalma arzusu, balaylarını huzur ve sükûnet içinde geçirme isteği, yeni çiftler için villa kiralamayı ön planda tutmaktadır. Villalar genelde birbirinden ayrı muhafazakar, birbirinden izole şekilde tasarlanmıştır. Bu sebeple tercih sebebi olan villa kiralama  herkese ve her bütçeye uygun seçenekler sunabilmektedir.

En çok Antalya kaş ve kalkan bölgesinde villa sayılarının fazla olması bu bölgelerde villa sayısının çok olması, hizmet kalitesi, doğa yapısı ve bölgeye çok fazla talep gelmesidir. Özellikle yurt dışından gelen turist misafirler kendilerini evlerinin huzurunda hissetmek istediklerinden, ev ortamı sağlayacak konfor ve eşyaların yanısıra lüks döşenmiş ve konforu artırılmış sauna, jakuzi, özel havuz gibi imkanların bulunması bu bölgelerde kiralık villa tercihi sebebini artırmaktadır.

Lüks deneyimi tatmak isteyen tatilcilerinde en büyük tercihi villa kiralama olmaktadır, günlük hayatımızda sıradan olan bazı şeyleri tatil için ayırdığımız kısa sürede yaşamak ve kullanmak istememiz gayet doğal ve insancıldır bu sebeple kiralık bir villada konaklamak birçok lüks seçeneği tercih etme aşamasında bizleri destekler. Böylelikle tatilimizin hem lüks hem ekonomik olmasını sağlar.

Bir diğer otel yerine villa tercihi ise kalabalıktan uzak olmasıdır, tatil dinlenmek ve huzur bulmak için gereklidir, otel kalabalığından sıkılmış ve kendine özgü özel bir tatil geçirmek isteyenlerin dilediğince zaman geçirebileceği lüks bir tatil imkanı sunan villa kiralama tatili mükemmel bir tatil deneyimi sunar.