Kaş'ta Villa Tatili

image
Kaş'ta Villa Tatili

Kaş'ta Villa Tatili

Kaş, Antalya'nın en güzide ilçelerinden bir tanesidir. Tatil yapmak isteyenlerin gözde tatil mekanlarından biri olan Kaş, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri oluyor. Kaş halkı genellikle turizmden geçimini sağlamaktadır. Ayrıca seracılık da oldukça yaygın bir şekilde yapılmaktadır.

Kaş ilçesinde gezilecek yer oldukça fazladır. Giden turistlerin en az birkaç günü Kaş'ta geçirmesi gerekmektedir. Konaklama imkanı da oldukça fazla olan Kaş'ta son zamanlarda villa kiralama oldukça popüler oldu.

Kaş'ta Gezilecek Yerler

Kaş'ta ziyaret edilmesi gereken birçok yer vardır. Ayrıca birçok aktivite de Kaş'ta yapılmalı ve keyif yaşanmalıdır. Bunlardan ilki Kaputaş Plajı'dır. Temiz ve berrak, turkuaz rengi deniziyle ziyaretçileri bekleyen Kaputaş Plajı, manzarasıyla da ziyaretçileri büyülüyor. Kaş'ta tatil yapan turistler bu plaja uğramadan dönmemeli.

Antalya'nın Antik Kentleri de oldukça meşhurdur. Kaş ilçesinde bu Antik Kentleri görmek mümkündür. Patara Antik Kenti de bunlardan bir tanesidir. Birçok uygarlık görmüş bu Antik Kent, Likyalılar zamanından gelen bu Antik Kent, tiyatro ve anıt mezarlarıyla görmeye değer bir tarihi mekan. 

Patara Plajı da Kaş'a gelen turistlerin uğraması gereken yerlerden biri. Uzun sahiliyle akşam yürüyüşü yapmak isteyenlerin uğrak noktası olmakta. İnce kumları, berrak ve mavi deniziyle de bir gelenin tekrar gelmek isteyeceği bir yer. Ayrıca caretta carettaların yumurtlama yeri olması sebebiyle de Patara Plajı koruma altına alınmıştır. 

Saklıkent Kanyonu da yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine uğrayan bir doğal güzellik. Dalgalı suyu olsa dahi bu kanyonun şelaleleri görülmeye değer. İçerisinde bulunan işletmelerde dinlenilebilir, doğal havanın tadı çıkartılabilir. Kaşilçesinde yer alan bu doğal alan kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri.

Kalkan Kaş'a bağlı mahallelerden bir tanesidir. Kaş ilçesine gelen turistlerin muhakkak uğraması gereken yerlerden biridir. Yunan tüccarlar tarafından kurulduğu sanılan Kalkan, içerisinde barındırdığı plajlar ve Likyalılardan kalma tarihi eserleriyle görenleri etkilemekte.

Kaş'ta Kalınacak Yerler

Kaş'ta birçok farklı otel, motel ve pansiyon bulunmaktadır. Ancak tatil süresini konforlu ve rahat geçirmek isteyenlerin konaklama tercihi villa olmalıdır. Burada bulunan birçok konaklama seçeneği bulunmasına rağmen son zamanlarda villatatili ziyaretçilerin tercihi olmakta. Manzarası, denizi ve konforuyla villa, Kaş ilçesine tatil yapmaya gelen yerli ve yabancı turistlerin ilk tercihi olmaktadır.

Villa kiralayıp konforla tatil yapmak isteyenler villahome.net adresinden güvenle tatil zamanına göre villa kiralayabilir, Kaş’ta geçirdikleri zamanı en kaliteli bir biçimde harcayabilirler.