Kalkan'da Villa Tatili

image
Kalkan'da Villa Tatili

Kalkan'da Villa Tatili

Kalkan, Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Kaş'a yakın olması sebebiyle de her yıl yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça sık ziyaret edilmektedir. Kalkan eski bir yer olması sebebiyle tarihi bir geçmişe sahiptir. Burada bulunan antik kentler, eşsiz koylar, deniz ve doğal güzellikler Kalkan'ı gezmeye değer bir yer yapıyor. 

Kalkan'da Nerelere Gidilir?

Patara Antik Kenti Kalkan'da yer alan tarihi yerlerden biridir. Likya döneminin en önemli şehirlerinden biri olan Patara'da birçok tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır. Patara'yı önemli kılan şeylerden biri de Noel Baba olarak bilinen Aziz Nikolas'ın burada yaşamasıdır. Ayrıca oldukça uzun plajlardan biri olan Patara Plajı da muhakkak görülmelidir. Berrak, mavi ve temiz denizi, orman manzarası ve uzun sahiliyle Patara Plajı yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine uğrayan bir yer. 

Mavi Mağara, Akdeniz sıcağından bunalan ziyaretçilerin uğrak noktasıdır. Bazı zamanlar bu mağarada fokları görmek de mümkündür. Mağara'nın oluşum sebebiyle de denizin rengi mağaranın içine vurmaktadır ve bu sebepten de Mavi Mağara adını almıştır. Kalkan beldesinden kalkan teknelerle Mavi Mağara'yı ziyaret etmek mümkündür. 

Türkiye'nin en önemli ve en meşhur plajlarından biri olan Kaputaş Plajı da Kaş'a bağlı Kalkan'da yer almaktadır. Kumsalı kumlu ve çakıllıdır. Plaja inebilmek uzun merdivenleri de inmek demek. Ancak bu plaj o uzun merdivenleri inmeye değiyor. Mavinin her tonunun görüldüğü bu plaj, kartpostala benzeyen manzarasıyla Kalkan beldesine tatil için gelen her ziyaretçinin uğraması gereken bir plajdır. 

Kalkan'da Nerede Kalınır?

Kalkan bir turizm beldesi olduğundan dolayı birçok konaklama imkanı vardır. Yerli ve yabancı turistler burada bulunan otel, motel ve pansiyon gibi seçenekler arasında tercih yapabilir. Ancak tatil yaptığı süreyi daha keyifli ve konforlu geçirmek isteyenler için son zamanlarda yeni bir tercih bulunmaktadır. Villa kiralama son zamanlar popüler olmaya başlamıştır. Villa kiralayan turistler hem eşsiz bir manzarada tatil yapar hem de tatilleri konforlu geçer. 

Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan'da tatil için villa kiralamak isteyen turistler villahome.net adresinden güvenle tercih yapabilirler. villahome.net yerli ve yabancı ziyaretçiler Kalkan'da villa kiralayabilir, Kalkan'da geçirdikleri süreyi keyifle geçirebilir.