Fethiye'de Villa Tatili

image
Fethiye'de Villa Tatili

Fethiye'de Villa Tatili

Muğla ilinin Fethiye ilçesi en gözde tatil yerlerinden biridir. Turizm merkezlerinden biri olan Fethiye, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini her geçen yıl çekmektedir. Oldukça eski bir tarihe sahip olan Fethiye'de de birçok tarihi yer bulunmaktadır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Fethiye bu açıdan tarih severlerin de gözde tatil duraklarından biridir. 

Fethiye'de Gezilecek Yerler 

Fethiye hem tarihi yerleri hem de doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biridir. Fethiye'de görülmesi gereken birçok yer vardır. Ölüdeniz bunlardan bir tanesidir. En özel ve güzel doğal güzelliklerden biri olan Ölüdeniz, yerli ve yabancı turistlerin akın akın ziyaret ettiği tatil yerlerinden biridir. Kumsalı, berrak ve temiz denizi, harika manzarası görenleri oldukça fazla etkiliyor. Ayrıca Ölüdeniz'de su sporları yapmak da oldukça popülerdir. 

Kelebekler Vadisi de Ölüdeniz sınırlarında yer alan doğal güzelliklerden birisidir. 80'den fazla kelebek türleri, yüksek kayalıkları, deniz manzarası gibi birçok eşsiz güzellikle karşılaşmak mümkün. Ayrıca şelalesi de Muğla'nın sıcak havasında bunalan turistlerin serinleme noktalarından bir tanesidir. 

Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri olan doğal güzelliklerden biri de Saklıkent Kanyonu'dur. Fethiye ilçesine oldukça yakın olan Saklıkent Kanyonu dar geçitleri, şelaleleri, kayalıkları, buz gibi suyuyla oldukça popüler yerlerden biridir. Etrafındaki işletmelerde oturarak doğal ve temiz havanın tadı çıkartılabilir. 

Çalış Plajı da Fethiye'de görülmesi gereken yerlerden biri. Uzun sahili, temiz kumsalı, berrak ve mavi denizi, arkasındaki eşsiz orman manzarası ile Çalış Plajı da yerli ve yabancı ziyaretçilerin favori mekanlarından biri. Ayrıca caretta carettalarında yuvalama bölgesi olan Çalış Plajı, içerisinde bulunan doğal parkta birçok kuş türünü de barındırıyor. Çevresinde bulunan işletmeler de plajı ziyaret edenlere hizmet vermekte.

Fethiye'de Konaklanacak Yerler 

Fethiye bir tatil ilçesidir. Bu açıdan burada konaklanacak oldukça fazla yer bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin konaklama için birçok seçeneği bulunmaktadır. Ancak son zamanlarda en popüler konaklama tercihi villa olacaktır. Havuzlu, manzaralı ve konforlu villa tercihi yapmak isteyenlerin tercihi ise villahome.net olacaktır. Ayrıca geniş aile olarak gelmek isteyenler için bahçeli ve oldukça geniş villa seçenekleri de bulunmaktadır. Güvenle kiralık villa isteyenler için en doğra adres villahome.net olacaktır.